0 (312) 484 0 260

iletisim@fernus.com.tr

Mobil Optik Değerlendirme

Yıl 2014. Fernus, Türkiye'de yine bir ilke imza attı. Öğrenciler ve öğretmenler; cep telefonları ve tabletlerinin kameralarından, gerçek zamanlı analiz ile testlerini değerlendirmeye başladılar. İsminide Fernus koydu : "Mobil Optik Değerlendirme Sistemi".

43 Yayınevi
4750000 Sınav Değerlendirme
645000 Mutlu Öğrenci
272000 Mutlu Öğrentmen

Okumayanı ve yanlış okuyanları çok yapıldı. Yılmadık, çalıştık. En iyi mobil cihazlar bile düzgün ışık koşulları olmadan fotoğraf bile çekemezken, "fotoğrafını çek okut" uygulamaları gündeme geldi. Çalışmadı... Hedefi doğru çözüm olan Fernus, çalışmalarını bırakmadı; gerçek zamanlı değerlendirme ile mükemmel okutumu yakaladı. Öyle ki uygulamamızı kullanan öğretmenler ve öğrenciler, optik formlarını sorunsuz okuduğunu görünce şaşırdılar.

Nam-ı diğer "MODS"

Mobil Optik Değerlendirme Sistemi; IOS ve Android cep telefonu ve tablet cihazlardan öğrenci ve öğretmenlere basılı materyaller üzerinde bulunan optik formları okutup değerlendirmelerini imkanı sağlayan otomasyon sistemidir.

Sistemimiz sayesinde yayınevleri onlarca optik form arasından dilediğini seçer, cevap anahtarı, kazanımlar ve varsa videosu ile ilişkilendirir, kitap veya denemelerine basarak öğrenci ve öğretmenlerin hizmetine sunar.

Doğru Okuma

Okumalarda kullandığımız gerçek zamanlı değerlendirme sistemi ile her seferinde aynı ve doğru sonuç verir.

Türkiye Geneli Sıralama

Öğrenci okutulan optik formlara ilişkin Türkiye geneli güncel sıralamasını görebilir ve takip edebilir.

Sınıf İçi Değerlendirme

Öğretmenler; öğretmen modunda okutma yaparak tüm sınıfa ait sonuçları alabilir ve PDF karne çıkartabilirler.

Kazanım Değerlendirme

Yayınevleri; tanımladığı sınavlarda, kazanım ilişkilerini belirterek, sınav sonuçlarında eksik konu analizleri gösterimi sağlayabilir.

Video Çözüm

Yayınevlerimiz; her bir soruyu ilgili çözüm videoları ile eşleştirerek, kolaylıkla öğrencilerin erişimine sunabilirler.

Uyumluluk

Optik değerlendirme sistemimiz; IOS ve Android cihazların tamamında, cep telefonu ve tabletlerde, ayrım yapmaksızın çalışır.